Ekonomi

Volkswagen Ekonomik Koşullardan Etkilenen Konfigürasyonlara Gidiyor

Alman otomobil devi Volkswagen, yeni ekonomik koşullardan etkilenen firmaların tam ortasında yer alacağını ve ekonomi politikalarında yeniden yapılanmalara gideceğini açıkladı. Piyasa koşullarının olumsuz etkilerinden kurtulmak için kemer sıkacaklarını açıklayan CEO, bu konuda gerekli talimatların verildiğini belirtti. Detaylar burada

Volkswagen, mümkün olduğunca maliyetlerden kaçınmayı hedefliyor!

Alman şirketin CEO’su Thomas Schäfer, geçtiğimiz dönemde yapılan toplantılarda mevcut koşullar nedeniyle zor bir dönem geçirdiklerini belirtmişti. “Çatı yanıyor!” Bu görüşünü sert ifadelerle destekleyen CEO, birim yöneticilerine milyonlarca avro tasarruf etmeleri talimatını verdiğini söyledi. İlerleyen sürecin Volkswagen için son derece zorlu geçeceğini belirten Schäfer, bundan sonra gerekli tedbirlerin süratle alınması gerektiğini vurguladı.

Ekonomi dünyasındaki bu gerilimlerin nedeni elbette hammadde ve nakliye süreçlerinde yaşanan maliyet artışlarından kaynaklanmaktadır. Söz konusu sorunların kısa vadede çözülemeyeceğini öngören CEO, üç yıllık dönemde 10 milyon avro değerinde tasarruf sağlamayı hedefleyen tedbirler almaya başladıklarını bildirdi. Ayrıca rakip firmaların pazardaki paylarını artırmasıyla çıkarları sınırlı kalan Volkswagen, başta Çin olmak üzere satışların gerilediği ülkelerde satışları artırmaya yönelik politikalar izleyecek.

Volkswagen Golf Mayıs 2023 fiyat listesi

Peki siz Alman otomobil devinin karşı karşıya olduğu bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Uygulanacak kemer sıkma politikalarının şirket faaliyetlerini nasıl etkileyeceğini düşünüyorsunuz? Rakipler pastadan aldıkları payı kendi kasalarına geri aktarabilecekler mi? Görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu