Haber

Terasında kahve içerken meteor çarptı

Fransa’da bir kadın, arkadaşıyla evinin terasında kahve içerken, 50 gramlık bir göktaşının çatısını delerek kendisine çarptığını açıkladı.

Yerel “Les Dernières Nouvelles d’Alsace” gazetesinden alıntılanan Mirror gazetesinin haberine göre, Fransa’nın Schirmeck bölgesinde 6 Temmuz’da meydana gelen ve kadının yaralanmasına neden olan olaya benzer bir olayın Türkiye’de yaşanmadığı düşünülüyor. bu bölge “on yıllardır”.

‘BUNUN BİR HAYVAN VEYA ZEMİN PARÇASI OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM’

İsmi açıklanmayan kadın, “Kaburgalarımda bir şok hissettim. Bunun bir hayvan ya da yarasa olduğunu düşündüm. Beton bir modül olduğunu düşündüm, katların ortasına uygulanan bir şey ama o renk değildi.” yerel gazeteye verdiği demeçte, meteor nedeniyle kaburgalarını yaraladı. ifadeleri kullandı.

Kadının cismi alarak fikrini sorduğu jeolog Thierry Rebmann, söz konusu maddenin demir ve silikondan yapıldığını bildirdi. Rebmann, “Bunu bu bölgede onlarca yıldır görmemiştik” dedi. France Bleu Alsace’ye konuşan jeolog, “Göktaşı bulmak bile kendi başına çok yaygın değilken, onunla direkt temas halinde olmak ve üzerinize düşmesi… Bu astronomik ölçekte ender görülen bir durum.” (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu