Haber

Merkez Bankası çalışanı yeni başkandan görevine iadesini istedi

Affını isteyen eski Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın babası Erol Erkan tarafından görevden alındığı iddiasıyla CİMER’e şikayette bulunan Büşra Bozkurt, yeni liderin göreve getirilmesini talep etti.

‘OPERASYON ÇAĞRILDI’

Sözcü’den Erdoğan Süzer’in haberine göre, Merkez Bankası’nın yeni Başkanı Fatih Karahan’ın göreve getirilmesini talep eden Büşra Bozkurt, “Ben sadece şikayetimi dile getirdim. Olayın ‘operasyon’ olduğu belirtildi. Yalan söylemekle suçlandım. Ama gerçek ortaya çıktı. Yeni atamanın ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. “En kısa sürede işime geri dönmeyi umuyorum” dedi.

‘YALANCIDAN KURTULDUM, İŞSİZLİKTEN DE KURTULMAK İSTİYORUM’

Bozkurt, “Beni görevden alan yetkililer, baba Erol Erkan’ın talimatına uyamayacaklarını üzüntüyle ifade ettiler” diyerek, “Son çare olarak CİMER’e başvurdum. Bütün amacım işime dönmekti. Yaptım.” Gaye Hanım’ı hedef almayın. Cumhurbaşkanına yönelik herhangi bir plan, operasyon ya da iftira olmadı. Ben sadece mağdurdum. Yalan söylemekle suçlandım. “Bugün yalancı durumuna düşmekten kurtuldum, işsizlikten kurtulmak istiyorum ve işimin başına dön” dedi.

(HABER MERKEZİ)

habernarman.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu