Teknoloji

Google Chrome’a Bir Siteyi Podcast Yayını Gibi Dinlemenizi Sağlayacak Bir Özellik Geldi

ABD merkezli teknoloji devi Google, dünyanın en popüler internet tarayıcısı Chrome’un Android sürümüne bomba bir özellik getirdi. “Bu Sayfayı Dinle” olarak isimlendirilen yeni özellik, herhangi bir sayfanın bir podcast yayını gibi dinlenebilmesini sağlıyor.

Bu Sayfayı Dinle özelliği, Google Chrome’a bir oynatma kontrolcüsü kazandırmış durumda. Nasıl Spotify’da bir podcast yayınını durdurabiliyor, geri veya ileri sarabiliyorsunuz aynısı Google Chrome’un yeni özelliğinde de olacak

Ses ve dil seçenekleri de sunuluyor

Google Chrome’un yeni özelliği, farklı ses ve dil seçeneklerine de ev sahipliği yapıyor. Yani aslında bu özelliği kullanarak internetteki bir sayfanın çevirisini de yapma imkânı yakalamış olacaksınız. Özelliğe ulaşmak isteyen kullanıcıların, bir sayfaya girdikten sonra ilk olarak üç noktalı menü seçeneğine sonra da Bu Sayfayı Dinle’ye dokunması yeterli.

Özelliği test etmek istedik ancak denediğimiz Android telefonlarda bu özelliğin henüz aktif edilmediğini gördük. Bu da yeni özelliğin henüz dağıtım aşamasında olduğu anlamına geliyor. Eğer özelliği deneme imkânınız olursa nasıl bir deneyim sunduğunu bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu