Ekonomi

Düzce’de Yerli ve Milli Beton Yollar

Düzce’de yerli ve milli yollar yapılıyor

Asfalta göre daha ucuz ve daha uzun ömürlüdür

DÜZCE – Düzce’de hem yerli hem de milli olarak köy yolları yapılıyor, silindirle sıkıştırılmış beton yollar asfalttan daha ucuz ve daha uzun ömürlü.

Düzce’de köy yolları silindirle sıkıştırılmış beton yollardan yapılıyor. Düzce İl Özel İdaresi, Düzce’de üretilen çimento ve Düzce’den çıkarılan agrega taşla yapılan yollar hem daha sağlam, daha uzun ömürlü, hem de doğa dostu. Ekipler son olarak Nasırlı köyüne bağlı Sarıkasım Mahallesi’nde beton yollar döşedi.

Köy sakinlerinden Abdurrahim Gürel ise çevreye duyarlı yol yapıldığını belirterek, “Çok güzel bir çalışma. Beton yol hem doğaya uygun hem de doğaya sağlıklı bir çalışma. Köyümüze hayırlı olsun. Yapanlara ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

“Yerli ve milli diyebiliriz”

Düzce Valisi Selçuk Aslan, İl Genel Sekreteri Mehmet Hayri Şen ile birlikte bugüne kadar 90 kilometreye ulaşan beton yol çalışmasında incelemelerde bulundu. Vali Selçuk Aslan, “Nasırlı köyümüzde silindirle sıkıştırılmış beton yol çalışmasını inceliyoruz. Yapılan çalışmaları yerinde görme fırsatı bulduk. Bu konsept son yıllarda çok hızlı gelişiyor. İl Özel İdaresi olarak Bu şekilde yol ağımızda önemli standart geliştirmeler yapmaya başladık. Geçen yıl 70 bin kişi hayatını kaybetti. Kilometrelerce çalışma yapıldı. Bu yıl sonuna kadar 30 kilometreyi aşmayı planlıyoruz. Silindirle Sıkıştırılmış Beton, Tamamı Düzce’den temin etme imkanına sahip olduğumuz malzemelerle yüksek standartta ulaşım konforu. Çimento ve agrega taşını buradan tedarik ediyoruz. RCC diğer yol tipine göre biraz daha çevre dostudur. Petrokimyasallar içerir. “Çimento benzeri malzemeler doğadan elde edilir. Yaşadığımız cennet coğrafyayı gelecek nesillere taşımak için yavaş yavaş asfalt noktasında RCC’ye ağırlık verme eğilimindeyiz. Kullanılan malzemelerin hepsi ‘Düzce’deki Madde’ diyebileceğimiz türden. Dolayısıyla buna Yerli ve Milli demek abartı olmaz.” şeklinde konuştu.

celebiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu