Ekonomi

Cumhurbaşkanı adayı Sinan Ogan RTÜK’e başvurdu

Sinan Ogan, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve partililerle birlikte geldiği RTÜK binası önünde basın açıklaması yaptı.

Seçim sürecinde medyada yer almadıklarını söyleyen Oğan, dört cumhurbaşkanı adayından biri olarak kendisine ve partilerine yönelik bir karartma kampanyası yürütüldüğünü iddia etti. Ogan, “Ata İttifakı bileşeni siyasi partiler, basın ve medyamız tarafından yok sayılıyor” dedi. sözünü kullandı.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için 111 bin 506 vatandaşın imzasını aldığını hatırlatan Ogan, ancak kendilerine haksızlık yapıldığını savundu. Ogan dedi ki:

“Bugün Türkiye’nin demokratik bir ortamda seçim yapması için elimizden geleni yapıyoruz. Türkiye’de adaleti ve demokrasiyi tesis etmek için yola çıktığımızı söylüyoruz ama adaleti sağlamak için çıktığımız bu yolda en büyük haksızlıklar yapılıyor. Söyleyecek sözümüz var, anlatacak projemiz var.Medyayı o vatandaşları ve bize oy verecekleri temsil etmeye davet ediyoruz.Bizim için ekranlarını karartanlara RTÜK neden sessiz? Türk milletinin aydınlanma hakkına engel olamayacaktır.”

“Oğan’ın boş vakti olmadığını ispat edeceğiz”

Ümit Özdağ, seçim sürecinde yayınlanan tüm haber bültenlerini takip edeceklerini belirterek, “Bütün haber bültenlerinde yayınlanan görselleri toplayarak her adaya, her partiye ne kadar süre ayrıldığını, ne kadar sürenin ayrılmadığını göstereceğiz. Ata İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’a tahsis edildi.” söz konusu.

Topladıkları belgelerle ilgili olarak RTÜK’ten işlem yapmasını isteyeceklerini ifade eden Özdağ, RTÜK’ün barınmasına izin vermeyen ve haksız davranan kanallar hakkında işlem yapmasının anayasal bir zorunluluk olduğunu söyledi.

Özdağ, basın özgürlüğü için mücadeleye devam edeceklerini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu