Teknoloji

Bir yıldır gölün dibinde bırakılan kayıp iPhone’un hala çalışıyor olmasına herkes şaşırdı.

Madison, Wisconsin’deki Mendota Gölü’nde su altında yaklaşık bir yıl geçirdikten sonra hala çalışan bir iPhone bulundu.

Channel3000’in bildirdiğine göre, kamu hizmetinin bir parçası olarak, birkaç başka nesnenin yanı sıra gölde yılda yaklaşık dört temiz dalış yapan Four Lakes Scuba Kulübü. çalışan bir iPhonebuldum

kulüp lideri Ellen Evans, “ Çevre için kötü olan şeyleri hedefliyoruzdedi ve devam etti: “ Yani, plastik poşetler, bardaklar, plastik şişeler, elektronik eşyalar gibi şeyler.“Ancak küme, mobilya, bisiklet, soba ve benzeri birçok öğenin yanı sıra bazen su altında çalışan akıllı telefonlar da bulabiliyor.

Telefon bulduğumuzda, her zaman onları şarj etmeye çalışırız. Çoğu zaman işlevsel değiller ama bazen çalışıyorlar.”dedi Evans, sözlerine,“ Şarj ettik ve açıldı “Cümlesine devam etti. Kulüp daha sonra bu çalışır durumdaki iPhone’u UW-Madison Polis Departmanına teslim etti.

Polis Departmanı telefonu inceledikten sonra, sahibinin UW-Madison’dan yeni mezun olan Ellie Eisenberg olduğunu belirledi. Eisenberg, 2022 yazında bazı arkadaşlarıyla teknedeyken telefonunu kaybettiğini söyledi.

Hikayede iPhone’un modelinden bahsedilmese de paslanmaz çelik göründüğü için iPhone 12 Pro veya 13 Pro olduğu iddia edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu