Ekonomi

Aydın’daki bir fabrika daha CW Energy panelleri ile donatıldı

ANTALYA (İGFA) –Fabrikanın çatılarını panellerle donatan CW Power, Aydın’da faaliyet gösteren bir firma ile yaptığı iş birliği kapsamında şirketin çatısına 1728,6 kWp’lik güneş enerjisi santrali (GES) kurulumunu tamamladı.

Türkiye ve Avrupa’nın en büyük güneş paneli üreticilerinden biri olan CW Power’ın CEO’su Volkan Yılmaz, “Yaşadığımız dünyanın enerji ihtiyacını sağlıklı ve temiz kaynaklarla karşılamayı ve güneş enerjisi kullanımını yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. ”

Kaliteden ödün vermeyen ve müşteri memnuniyetini birincil misyon olarak benimseyen bir anlayışla faaliyetlerine devam ettiklerini belirten Yılmaz, “Son yıllarda güneş enerjisine büyük bir ilgi var. CW Enerji olarak güneş enerjisinin faydalarını her fırsatta dile getiriyor ve güneş enerjisi kullanımını yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Bursa’dan Aydın’a, Denizli’den Diyarbakır’a Türkiye’nin dört bir yanında projelerimiz var. GES projelerinde ilk başvurudan projenin tamamlanmasına kadar her aşamada yatırımcılarımızın yanındayız.”

Yılmaz, Aydın’da kurulumunu tamamladıkları güneş panelleri sayesinde şirketin yılda yaklaşık 1 milyon 112 bin 300 kilogram karbon salınımını önleyeceğini ve 170 ağacı kurtaracağını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu