Haber

ABD, Japonya ve Güney Kore Üçlü Güvenlik Zirvesi Düzenledi

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Japonya Ulusal Güvenlik Danışmanı Akiba Takeo ve Güney Kore Ulusal Güvenlik Ofisi Direktörü Cho Tae-yong, üçlü bir güvenlik zirvesi gerçekleştirdi. Görüşmede Kuzey Kore, Doğu ve Güney Çin Denizi ile Tayvan Boğazı’ndaki durum ele alındı.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Japonya’nın Ulusal Güvenlik Danışmanı Akiba Takeo ve Güney Kore Ulusal Güvenlik Ofisi Direktörü Cho Tae-yong ile Japonya’nın Tokyo kentinde bir araya geldi. Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamada, Sullivan’ın toplantıya üçlü katılımı her zamankinden daha güçlüydü.

güçlü olduğuna dikkat çekti. Sullivan, “Ulusal güvenlik danışmanları, Kuzey Kore’nin yasadışı nükleer ve füze programını ve son provokasyonları tartıştı ve koordinasyonu güçlendirmek için atılacak adımlara karar verdi” dedi. ‘ yer aldı.

Doğu Çin Denizi ve Güney Çin Denizi’ndeki iş birliği olanaklarını da ele alan tarafların, Tayvan Boğazı’nda barış ve istikrarın korunmasının önemine vurgu yaptıkları belirtildi. Ulusal güvenlik danışmanları, kritik ve gelişmekte olan teknolojiler, güç güvenliği ve ekonomik baskılara karşı dayanıklılık dahil olmak üzere ekonomik-güvenlik işbirliğini güçlendirmenin yollarını düşünüyor. Sullivan, ülkesinin Japonya ve Güney Kore’nin savunmasına olan sarsılmaz bağlılığını yineledi. – TOKYO

osmaneli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu