Haber

Kılıçdaroğlu, TRT’de yaptığı propaganda konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a meydan okudu: Önüme çıkmaya cesaret edemez.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci versiyonu için TRT’de propaganda konuşması yaptı. Kılıçdaroğlu, devlet televizyonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a meydan okudu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Değerli halkım bugün çok değerli bir davet için buradayım. 14 Mayıs geçti. Millet seçimini yaptı ve ben sandıkta Erdoğan’la baş başa kaldım. Şimdi o ve ben varız. Kusura bakmayın bu artık parti yok.Şimdi TRT ekranlarından tarafsızlığıyla ünlü, yüksek cesaretiyle gönülleri fetheden bir kişiye sesleneceğim.

“İKİMİZ DE ER MEYDANA GİDELİM”

Erdoğan, size devlet televizyonu TRT’den sesleniyorum; gel, tereddüt etme. Hem özel meydana çıkalım hem de devlet televizyonu olan TRT’de istediğiniz gazetecilerin sorularını cevaplayalım. İstersen insanlar soru sorabilir. Kendine reis dedirten sen, dünya başkanı olan sen Kemal Bey’den herhalde korkmazsın. Karşıma çıksın milletimiz kimin derdini bildiğini, kimin derdini çözdüğünü, kimin bu vatanı sevdiğini görsün. Bırak o karar versin.

“BU KONUŞMAYI ZORUNDA OLDUĞU İÇİN YAYINLIYORLAR”

Sevgili halkım, Erdoğan benimle yüzleşmeye cesaret edemiyor. Çünkü çok iyi bilir; PKK ile masaya oturup gizli pazarlıklar yürüten odur. Ordumuza karşı kumpas kuranlara yol veren kahramandır. Bir milletin şerefi olan ordunun kozmik odasını teröristlere açan odur. 10 milyon sistemsiz göçmeni ülkemize kasten getiren odur. Konut karşılığında yabancılara gizlice vatandaşlık satan odur. Milletin öz evladını mülteciye çeviren, bırakın ev, araba almayı, kira bile ödeyemeyecek hale getiren odur. Biliyor ama ne yazık ki TRT size bu gerçekleri göstermiyor. Bu sohbet TRT istediği için değil; Kanunen zorunlu oldukları için yayınlanırlar. Sevgili halkım, bu vatanı, bu milleti seveni görün, tanıyın, bilin.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

felahiyehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu