Haber

Türkiye İşitme Engelliler Voleybol Bayan Milli Takımı Avrupa 2.’si Oldu

– Türkiye İşitme Engelliler Voleybol Bayan Milli Takımı Avrupa ikincisi oldu

11. Avrupa İşitme Engelliler Voleybol Şampiyonu, Ukrayna

KARABÜK – Türkiye İşitme Engelliler Voleybol Kadınlar Milli Takımı, 11. Avrupa İşitme Engelliler Voleybol Şampiyonası finalinde Ukrayna’yı 3-0 mağlup ederek Avrupa ikincisi oldu. 2022 yılında başlayan savaş nedeniyle zor günler geçiren Ukrayna, Avrupa işitme engelliler şampiyonası ile büyük sevinç yaşadı.

Karabük’te düzenlenen 11. Avrupa İşitme Engelliler Voleybol Şampiyonası bugün oynanan final maçları ile sona erdi. Grupta ve yarı finalde tüm rakiplerini 3-0 yenmeyi başaran ay yıldızlı ekip, finalde Ukrayna ile karşı karşıya geldi. Yeni Mahalle SporUkrayna Kadın Milli Takımımız ilk seti 29-27, ikinci seti 25-21 ve üçüncü seti 25-15 tamamlayarak Avrupa şampiyonu oldu.

“Farklı ülkelere gittik ve eğitim aldık”

Ukrayna İşitme Engelliler Kadın Voleybol Milli Takımı Baş Antrenörü Leonid Kasitskyi, Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yaptıkları için gazetecilere teşekkür ederek şunları söyledi:

“Ukrayna’da sıkıntılarımız var, gerçek bir savaş var. Farklı ülkelere gidip antrenman yaptık. Kısa sürede hazırlanmaya çalıştık. Brezilya’da olimpiyatlarda ikinci olduk. Sürekli antrenman yaptık. Avrupa şampiyonasına hazırlandık. Şampiyonlukta galip geldiğimiz için çok mutluyduk. Türkiye’de çok güçlüydü ama şans bizden yanaydı. Maçı 3-0 kazandık.”

erenlerajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu