Haber

Şehit Piyade Uzman Çavuş Mustafa Sezer Zonguldak’ta son yolculuğuna uğurlandı.

Irak’ın kuzeyindeki Pençe Kilit Harekatı bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarının taciz ateşi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mustafa Sezer’in cenazesi Zonguldak’ta toprağa verildi.

Şehit Sezer’in (27) cenazesi askeri uçakla Zonguldak Havalimanı’na getirildi. Sezer’in cenazesi burada babası Mehmet Emin, annesi Yasemin ve eşi Aleyna Sezer, protokol üyeleri ve vatandaşlar tarafından teslim alındı.

Eşinin üniformasını giyen Aleyna Sezer, şehidin Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.

Daha sonra Sezer’in cenazesi konvoy eşliğinde Kozlu İlçe Merkez Mahallesi’ndeki baba evine getirildi. Burada baba Mehmet Emin ve anne Yasemin Sezer taziyeleri kabul etti.

Kur’an-ı Kerim okunup helallik alınmasının ardından şehidin cenazesi Uzun Mehmet Camii’ne götürüldü.

İl Müftüsü Asir Durgun tarafından kılınan ikindi namazının ardından şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, önce top arabasına, ardından cenaze aracına bindirilerek askerlerin omuzlarına yerleştirildi.

6 aylık erkek bebek sahibi olan Piyade Uzman Çavuş Mustafa Sezer’in cenazesi Kozlu ilçesine bağlı Yahma Mahallesi’ndeki aile mezarlığına defnedildi.

Şehidin aile ve yakınlarının yanı sıra Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Adalet Bakan Yardımcısı Niyazi Acar, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Muammer Avcı, Saffet Bozkurt, Ahmet Çolakoğlu, CHP Zonguldak Milletvekilleri Deniz Yavuzyılmaz ve Hareket Ertuğ Ertuğrul, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, ilçe ve belde belediye başkanları, askerler, güvenlik görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

birecikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu