Haber

Seçimden seçime giden İmamoğlu’na vatandaşın sorusu: Şu ana kadar neredeydiniz?

  • Haberler7

Önceki seçim döneminde Kur’an okuyup camilere giden CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni seçim döneminin başlamasıyla birlikte yeniden camilerde boy gösterip Kur’an okumaya başladı.

VATANDAŞTAN “BUGÜN ÖNCE NEREDEYDİNİZ” YORUMU

Bugün cuma namazına gelen İmamoğlu, vatandaşlara ‘Bugüne kadar neden gelmediniz?’ diye sordu. çıkışıyla karşılaştı.

Cemaatten bir vatandaş ise şunları söyledi: Şu ana kadar neredeydiniz, neden cuma günleri camilere gelmediniz?” soruya ” Camiye gittiğimi göstermiyorum. Bazı insanlar gibi camide gösteriş yapmıyorum .” o cevapladı. “ Hayır, gelmeniz gerekiyor başkan.Açıklamaya yanıt olarak vatandaşı dürterek konuşan İmamoğlu, ” Bu benimle Yaradan arasındadır.Vatandaşlara sırtını dönüp uzaklaşan İmamoğlu, şunları söyledi: “ O işi unutuyorsun .” dedi ve sonra şöyle dedi: ” Sanki camide yanına gelerek gösteriş yapacağım. Yaradan’a dua etmeye geliyorum ama o anlayamıyor.dedi. Vatandaş daha sonra şunları söyledi: “ Olmaz, seninki artık ikiyüzlülük.“dedi.

TAZİYEDE KURAN’I DA OKUDU

4 Ocak taziyeleri Arnavutköy Taziye ziyaretinde bulunan İmamoğlu, İhlas Suresi ile Bakara Suresi’nin ilk 5 ayetini okudu. Önündeki defterden Bakara Suresi ayetlerini okuyan İmamoğlu, söz konusu ayetleri yanlış okuduğuna da dikkat çekti.

Öte yandan İmamoğlu’nun 5 yıllık görev süresi boyunca camide pek görülmediği ancak seçim döneminde Kur’an okuduğu ve cuma namazına katıldığı da vatandaşların gözünden kaçmıyor.

KAYNAK: HABER7

haber-karliova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu