Haber

Savcıdan sosyal medyada adalet arayan babaya: Klavyeci çocuk

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kuzeni Sefa Dönmez’i kumarhanede yakalayan Sarıyer Asayiş Şube Müdürü SMK’nın babası da yargının hedefi oldu.

Birgün’ün haberine göre, bu süreçte oğlunun haksız yere cezaevinde tutulduğunu belirten SMK’nın babası LK, sosyal medyada sesini duyurmaya çalıştı. LK, 9 Aralık 2022’de sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Çağlayan Adliyesi’nde hukuksuzluk var. Oğlum haksız yere cezaevinde, yardım edin. “Kumarhaneye baskın yaptığı için haksız yere gözaltına alınıyor” gibi paylaşımlar yaptı.

22 Aralık 2022’de ise “Organize Suçlar Savcısı Y.Ö.’nün FETÖ taktiği içeren bir dosya hazırladığını” iddia ederek benzer örnekleri paylaşmaya devam etti. Savcı Y.Ö. SMK ile ilgili belgeleri hazırlayan Terör ve Organize Suçlarla Mücadele Bürosu’ndan. LK hakkında suç duyurusunda bulundu.

Savcı Y.Ö. Suç duyurusunda sosyal medyada sesini duyurmaya çalışan LK’ye yönelik “Klavyeci” tabirini kullandı. Terör örgütleriyle uğraştığını iddia eden Savcı Y.Ö., 25 Aralık 2022’de İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’ndan WhatsApp üzerinden kendisine gönderilen belgeyle LK’nin sosyal medya paylaşımlarını gördüğünü ve LK’nin suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. ‘klavye çocuğu’ olmak. o önerdi. Savcı Y.Ö. ayrıca LK’nin “kendi kafasına göre hareket ettiğini” belirtti. Savcı Y.Ö. ayrıca bazı sosyal medya paylaşımlarının “doğum gününde yapıldığını” belirterek hem 100 bin TL’lik manevi tazminat davası hem de ceza davası açılmasını talep etti. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde tazminat davası devam ederken, bir yandan da ceza davası açıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Organize Suçlarla Mücadele Bürosu’nda LK isimli vatandaş hakkında iddianame hazırlandı. LK, Savcı Y.Ö. Jandarma Genel Komutanlığı’nda görev yapan dört kişiye karşı “kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret etmek” suçunu işlemekle suçlandı. İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava 18 Nisan’a ertelendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu