Haber

Şarkısı Cumhurbaşkanı Erdoğan ile özdeşleşmişti! Söz yazarı CHP’ye katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi hayatı boyunca sık sık seslendirdiği, her fırsatta sevdiğini söylediği “Beraber yürüdük biz bu yollarda” adlı şarkı, yıllar içinde onunla özdeşleşti.

SÖZ YAZARI CHP’YE ÜYE OLDU

Açılış merasimlerinin, gençlik buluşmalarının ya da mitinglerin vazgeçilmez kesimi olan müzikle ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Yapıtın kelam müellifi Aşkın Tuna geçtiğimiz hafta sonu CHP’ye katıldı.

ROZETİNİ KILIÇDAROĞLU TAKTI

İsmail Saymaz’ın haberine nazaran Tuna’ya rozetini, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu taktı. Mini törenden fotoğraflar da servis edildi.

AŞKIN TUNA KİMDİR?

Besteci, şair, söz yazarı ve vokalist olan Tuna, 1957 yılında İstanbul’da doğdu. Unutulmaz müziklerin bestekarı olarak ünlendi. Haydarpaşa Sanat Okulu’nda okuyan şair, 1975 yılında Ankara Yüksek Teknik Öğretmen Okulu’nu kazandı. Dört yıl müddetle Ankara’da kaldı. Dalda 1400 üzerinde müzik kelamı mevcut olan şairin yapıtlarını birçok ünlü sanatçı seslendirdi. 1977 yılında aşık olup kendisi için, “Bana Her Şey Seni Hatırlatıyor” üzere birçok şiir yazdığı sunucu Pınar Kalyoncuoğlu ile evlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu