Haber

Rusya: Ukrayna ordusunun Güney Donetsk yönünde mühimmat ve yakıt depoları imha edildi

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor KonaşenkovBugünkü basın toplantısında Rusya’nın Ukrayna’daki özel askeri operasyonuna ilişkin güncel bilgileri paylaştı.

KonaşenkovDoğu Askeri Kümesi birlikleri, topçu ve hava kuvvetleri, Donetsk Halk Cumhuriyeti (DHC) ve Zaporozhye bölgesindeki Ukrayna ordusunun 79. hava saldırısı, 72. mekanize ve 58. motorlu piyade tugaylarının insan gücü ve teçhizatını vurduğunu söyledi. Yaklaşık 105 askerini ve bazı teçhizatını kaybetti.bahsetti.

Kupyansk ve Krasny Limanı’na yol tarifi

Kupyansk yönünde Batı Askeri Kümelenmesi, Harkovbölgede ve LuganskHalk Cumhuriyeti’ndeki (LHC) Ukrayna ordusu 3 saldırıyı püskürttüTaktik hava kuvvetlerinin Kharkov bölgesinde Ukrayna ordusunun insan gücü ve teçhizatını vurduğu bilgisini paylaşan Konashenkov, Ukrayna ordusunun bu bölgelerde olduğunu söyledi. 15 asker, 2 zırhlı araç ve 3 otomobil,Ayrıca bir cephanedepo ve elektronikSavaş istasyonunu kaybettiğini vurguladı.

Rus komutan, Ukrayna birliklerinin Krasny Limanı yönündeki saldırısını Merkezi Askeri Küme’nin püskürttüğünü, çatışmalara Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin müdahil olduğunu belirtti. 30 askerini, üç zırhlı savaş aracını ve iki arabasını kaybetti.söylenmiş.

Donetsk, Zaporozhye ve Kherson’a yol tarifi

DonetskUkrayna ordusunun istikametinde etkili olan Güney Askeri Kümelenmesi onun iki saldırısıpüskürttüğünü belirterek Konaşenkov, düşmanın toplamı yalnızca bu tarafta 550 asker, Bir senin tankın, iki zırhlı araç, dört araba ve bir Msta-Bobüs kaybettiğinbildirdi.

ZaporojyeRus birliklerinin Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin bölgedeki iki saldırısını da püskürttüğünü belirten Konashenkov, Ukrayna birliklerinin bu yöndeki saldırılarının yaklaşık olarak gerçekleştiğini söyledi. 60 asker, 4 tank, iki zırhlı araç, beş pikap, Polonya yapımı bir Krab kundağı motorlu obüs ve bir Amerika menşeli M777topçu sistemi ne kaybettinaltını çizdi.

Khersonbölgede Rus OrdusuUkraynalı sabotaj ve keşif gruplarının Dinyeper’i geçme girişimini engellediğini açıklayan Konaşenkov, Ukrayna bölgesel Stanislav yerleşim yerinin yakınında savunma kuvvetlerine kayıplar verdirdidiye ifade etti.

Tümgeneral KonaşenkovUkrayna ordusunun taktik hava kuvvetleri, insansız hava araçları, füze ve topçu kuvvetleri son gün 147 bölgede insan gücüve teçhizatı ve Ukrayna’ya karşı Rus hava savunma sistemleri. 3 MiG-29 ve bir Su-25 savaş uçağıuçağını düşürdü, HİMARLARve Uragan çok namlulu roketatar sistemlerinden atılan 12 füzeyi düşürdük ve 30 insansız hava aracıimha ettiğini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu