Haber

Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bekin Yine: “Felaketten yararlanıp Türkiye’yi bölmeye çalışan oluşumlar var”

Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Bekin, “Deprem faciası üzerinden politika oluşturmaya çalışan tanınmış çevrelerin, özellikle yurt dışında yakmaya çalıştıkları bölücü ateşi yayma çabalarını üzüntüyle ifade ediyoruz. , Türkiye’ye, son günlerde büyük bir ivme kazandı.”

Refah Partisi Yeniden Genel Başkan Yardımcısı Doğan Bekin, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlere ilişkin açıklama yaptı. Bekin, “Geniş bir alana yayılan ve etkisi büyük olan son yüzyılın en büyük deprem felaketine karşı birlik ve beraberliğimizi zedeleyebilecek her türlü kötü niyetli yaklaşıma karşı duyarlı olmakta büyük fayda görüyoruz.”

“Felaketten yararlanan, Türkiye’yi bölmeye çalışan oluşumlar var”

Faciayı fırsat bilerek Türkiye’yi bölmeye çalışan grupların olduğunu belirten Bekin, şöyle konuştu:

“Deprem faciası üzerinden politika oluşturmaya çalışan yakın çevrelerin, özellikle yurt dışında yakmaya çalıştıkları bölücü ateşi Türkiye’ye de yayma çabalarının son günlerde büyük bir hız kazandığını üzülerek belirtmek isteriz. “Algı operasyonlarına karşı son derece hassas olunmasında büyük fayda görüyoruz. Öte yandan, günlük yaklaşımlarla yansıtıcı politikalar ortaya koymak, günü kurtarmanın ötesine geçemez.”

“Bu felaketi ancak birlikte atlatabiliriz”

Bekin, asıl yapılması gerekenin, Türkiye’nin uzun süredir ihtiyaç duyduğu barış, kardeşlik, dayanışma ve iş birliği adına oluşturulan olumlu ve yapıcı atmosferi bu zorlu depremde sürdürmek olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Özellikle siyasi alanda uzun süredir metaforlaştırılan bölücü ve ötekileştirici jargonun artık onu bir fazlalık haline getiren bir çerçeveye bağlanması artık kaçınılmazdır. sarsıntı olgusu üzerinden sistematik algı operasyonları ile ancak el birliği ve güç birliği ile Refah Partisi olarak her zaman olduğu gibi ülkemizin ve milletimizin bekası için gerekli birlik havasının oluşmasına katkı sağlayacağımızı belirtmek isteriz. Millet olarak bu hassas süreçte birleştirici ve birleştirici politikalar ortaya koyarak yaralılara acil şifalar diliyoruz.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu