Haber

KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2022 KPSS Ortaöğretim sonuçları hangi tarihte, ne zaman açıklanacak?

Kpss Ortaöğretim imtihan sonuçları ne vakit açıklanacak? Sorusu, imtihana katılan birçok aday tarafından merak konusu oldu ve gün içerisinde sıklıkla araştırılıyor. Bu haberimizde merak edilen 2022 KPSS Ortaöğretim sonuçları hangi tarihte, ne vakit açıklanacak? Sorusunu yanıtladık. Pekala, KPSS Ortaöğretim imtihan sonuçları ne vakit açıklanacak? 2022 KPSS Ortaöğretim sonuçları hangi tarihte, ne vakit açıklanacak?

KPSS ORTAÖĞRETİM İMTİHAN SONUÇLARI NE VAKİT AÇIKLANACAK?

KPSS ortaöğretim imtihan sonuçları, ÖSYM başkanlığı tarafından 1 Aralık tarihinde https://sonuc.osym.gov.tr/ adresi üzerinden açıklanacak. Adaylar, sonuçların açıklanmasının akabinde imtihan sonucunu öğrenebilmek için T.C. Kimlik Numaranız ile size özel belirlenen ÖSYM Aday Şifrenizi sisteme girmeniz kâfi olacaktır.

KPSS ORTAÖĞRETİM PUANI KAÇ YIL GEÇERLİDİR?

Sınav sonuçlarının açıklanmasından itibaren iki yıl mühletle geçerlidir. Yeni bir imtihanın yapılamaması durumunda ise bir sonraki imtihan sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu