Haber

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden iki bakanla değerlendirme toplantısı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan eğitim, ticaret ve sanayi kenti Kayseri’ye gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ve Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde İl Değerleme Toplantısı’na katıldı.

Toplantıya Bakan Özhaseki ve Bakan Yusuf Tekin’in yanı sıra, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, bakanlık yöneticileri ve il protokolü katıldı.

Kent genelinde eğitim alanında sunulan hizmetlerin ele alındığı toplantının ardından basın açıklaması yapıldı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Sevgili kabine arkadaşımız Yusuf Hoca’yı bugün burada ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hatırlarsınız geçmiş yıllarda bakan arkadaşımızı her hafta veya 15 günde bir Kayseri’de ağırlardık, o ilin sorunlarını tek tek dinler, Kayseri için yapabileceği ne varsa gündeme getirirdi. Ben bu sorunları yüz yüze görüşmenin, doğrudan dinlemenin faydalı olduğuna inananlardanım. Bu vesileyle hocamızı ağırlıyoruz, hoş geldiniz diyorum. “İçeride verimli bir toplantıydı” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “İllerde kendi bakanlıklarımızla ilgili değerlendirme toplantıları yapıyoruz. Şu ana kadar Türkiye’deki illerin neredeyse yarısını gezdik ve gittiğimiz ilde valimiz, belediye başkanlarımız, milletvekillerimiz, il milli eğitim müdürlüğü, ilçe milli eğitim müdürlüğü ve sorumluluk alanları olan şube müdürü arkadaşlarımızla toplantılar yapıyoruz. tanımlanır. Bunun dışında tüm paydaşlarımızla değerlendirme toplantıları yapıyoruz” dedi.

“KAYSERİ’DE BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

Kayseri’de eğitim camiası olarak büyük bir aile olduklarını vurgulayan Bakan Tekin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sayın bakanımızın katıldığı, belediye başkanımızın ev sahipliğinde, valimiz ve milletvekillerimizin katıldığı bir toplantı gerçekleştirdik. Rakamlara baktığımızda Kayseri genelinde okul unvanını taşıyan sadece 1.131 binamız var. Özel eğitim kurumları kapsamındaki laboratuvar binaları, spor salonları, kütüphane binaları ve okul dışı binaları da eklediğimizde sayı 5,6 bine çıkıyor. Yaklaşık 22 bin öğretmen ve 352 bin öğrencinin bulunduğu şehrin önemli bir kısmının öğretmen ve öğrencilerden oluştuğunu görüyoruz. Biz buna Kayseri’nin en hakim kümesi diyoruz, biz büyük bir aileyiz.”

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu önünde düzenlenen basın açıklamasında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ve Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz da yer aldı. Törene, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse ve beraberindeki heyet de eşlik etti. yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu