Ekonomi

İnegöl Nostalji Kolonyası Satışta

İnegöl Belediyesi’nin Eyüp Sabri Tuncer markasıyla ürettiği “İnegöl Nostalji Kolonyası” kokulu bitki kokulu bitki, Kent Müzesi’nde satışta.

İnegöl Belediyesi, yeni değerler yaratma çalışmaları kapsamında nihayet şehre özel kolonya hazırladı. İnegöl’ün gideri sayılan İnegöl doğumlu Eyüp Sabri Tuncer kolonyaları ile birlikte şehrin bir başka pahalı mobilyasından ilham alınarak hazırlanan odunsu bitki kokulu “İnegöl Nostalji Kolonyası” hafta içi lansmanı ile tanıtıldı. . İnegöl Nostalji Kolonyası bugün itibariyle İnegöl Kent Müzesi’nde satışta.

İNEGÖL’ÜN DEĞERLERİ MARKALANIYOR

Sadece İnegöl Belediyesi’nin satışını yaptığı İnegöl Nostalji Kolonyası’nın odunsu bitki kokulu İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban hakkında açıklamalarda bulunan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “İlimizin birçok değeri var. Sanayiden tarıma, tarihten turizme… Bildiğimiz değerler bunlar ama onların yanında daha nice güzelliklerimiz var. İnegöl Belediyesi olarak markalaşma noktasında adımlar atıyor ve tüm bu değerleri önce ülkemizde sonra tüm dünyada tanıtacak planları hayata geçiriyoruz.”

KENT MÜZESİNDE SATIŞA HAZIR

Son olarak Eyüp Sabri Tuncer kolonya markasıyla İnegöl’e özgü bir koku oluşturulduğunu ve şehre özel kolonya üretildiğini söyleyen Lider Taban, “Bilindiği üzere Eyüp Sabri Tuncer, ülkemizde doğmuş bir milli değerdir. şehir ve kendimizinmiş gibi kabul ediyoruz. İnegöl’ümüzün mobilyalarından da onların desteğiyle ilham alınarak odunsu bitki kokulu hoş bir İnegöl kolonyası ortaya çıktı. İnegöl Nostalji Kolonyası adını verdiğimiz bu eseri vatandaşlarımız artık hem evlerinde hem de İnegöl’ü temsil edecek ikramlık olarak kullanabilecekler. Salı akşamı kolonyamız lanse edildi. İnegöl Nostalji Kolonyamızın satışı bugün itibariyle Kent Müzemizde başlamıştır. Vatandaşlarımız kolonyalarını Müzemizden temin edebilirler. Bu bayramda tüm haneler İnegöl Nostalji Kolonyası kokularıyla dolsun diye özellikle bayram öncesi yetiştirmeye çalıştık. Kente hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu