Teknoloji

Gran Turismo 7’nin “GT Sophy” yapay zekası artık daha yetenekli

Prototipin yayınlanmasından yaklaşık iki yıl sonra ve halka açık betadan sekiz ay sonra, Sony’nin Gran Turismo 7 için geliştirdiği GT Sophy yapay zekasıgeri döndü ve şimdi Gran Turismo Sophy 2.0 denir. Sophy, 2 Kasım Çarşamba günü yayınlanacak olan GT7 Spec II Güncellemesinin bir modülü olarak tüm PlayStation 5 kullanıcılarına sunuluyor.

Sistemin geçtiğimiz Şubat ayında halka açık beta sürümünde yapay zeka Gran Turismo Sophy Birlikte Yarışıyoretkinlikte oyunun kullanıcı tabanının küçük bir kısmına karşı yarıştı.

Sony yöneticisi Michael Spranger bir basın açıklamasında şunları söyledi: GT Sophy’yi, en iyi simülasyon yarış oyununda en iyi sürücülerden daha iyi performans gösterebilecek bir yapay zeka araştırma projesinden, tüm oyun oyuncularına zorlu, insan benzeri bir rakip sunarak genel yarış deneyimini geliştiren işlevsel bir oyun özelliğine dönüştürdük.” söz konusu.

Bu duyuruyla birlikte Sophy’nin kullanabileceği araç sayısı, beta etkinliği sırasında mevcut olan dört modelden 340 araca çıktı. Bu, oyuncuların oynanabilir oyun içi modellerin yüzde 95’ine karşı GT Sophy ile yarışabilecekleri ve CPU’nun, oyuncunun seçtiği modele göre aracını seçeceği anlamına geliyor. Kullanamadığı modellerin yüzde beşi, Dodge SRT Tomahawk VGT gibi bir avuç hiper özelliğe sahip özel otomobillerdir.

Oyuncular, oyundaki ilerlemelerine veya mevcut beceri seviyelerine bakılmaksızın Sophy ile Hızlı Yarış modunda eşleşebilirler.

haberkozan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu