Ekonomi

Ford, elektrikli E-Tourneo Custom’ı tanıttı

Ford Pro, uzun yıllardır çok gayeli minibüs serisine öncülük eden Tourneo serisinin tam elektrikli gelişmiş güç aktarma sistemine1 sahip olan ve Ford Otosan Kocaeli fabrikalarında üretilecek yeni kuşak E-Tourneo Custom modelini tanıttı.

2024 yılında Avrupa pazarına sunulacak dört yeni tam elektrikli Ford Pro modelinden biri olan E-Tourneo Custom, sekiz şahsa kadar koltuk kapasitesiyle hem ferdî kullanıcıları hem ticari müşterileri hedefliyor.

Van, Kombi, Kombi Van ve Minibüs gövde tarzlarıyla sunulacak E-Tourneo Custom’da yeni model raylı koltuklarla esnek kullanım seçenekleri, otomatik elektrikli kayar yan kapılar, B&O ses sistemi,2 dijital kart anahtar, panoramik cam tavan ve eğimi ayarlanabilen yenilikçi bir direksiyon simidi üzere çeşitli üst seviye özellikler sunuluyor.

Müşteriler daha fazla esnekliğe gereksinim duydukları uygulamalar için, Tourneo Custom serisinin bugüne dek sunulan en kapsamlı kesimi olan bu aracın yeni Şarj Edilebilir Hibrit (PHEV) versiyonunu da seçebilecek. Yeni model ayrıyeten yüksek verimli sekiz vitesli otomatik şanzıman ve birinci sefer akıllı dört tekerlekten çekiş sistemi ile sunulan yeni kuşak Ford EcoBlue dizel motor seçenekleriyle de tercih edilebilecek.

EcoBlue dizel motorlu Tourneo Custom modelinin 2023 ortalarından itibaren müşterilere teslim edilmesi, ek versiyonların ise yıl sonuna gerçek sunulması planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu