Haber

Cumhurbaşkanlığı kararları Resmi Gazete’de

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararlarına göre, Trabzon’un Of İlçesi Eskipazar Mahallesi’nde bulunan bazı şahıslara ait taşınmazlar Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından ivedilikle kamulaştırılacak. “İlk İşyerim Projesi”.

Sivas’ın Zara ilçesine bağlı Ahmet Başyurt mahallesi sınırları içerisinde bulunan özel mülkiyete konu taşınmazların bir kısmı “100 Bin Sosyal Konut Projesi” kapsamında gerekli yapılaşmanın sağlanması amacıyla TOKİ tarafından ivedilikle kamulaştırılacak.

Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Ciritmeydanı Mahallesi’nde riskli bölge ilan edilen taşınmazların büyük çoğunluğu ise imar mevzuatına aykırı, afet riski taşıyan, sağlık açısından sorun teşkil eden yapılardan kaldırılıyor. asayiş ve asayiş, ulaşım ve altyapısı ile bilim ve sanat kurallarına uygun, sağlıklı ve güvenlidir. Yaşam alanları oluşturmak için Besni Belediyesi tarafından derhal kamulaştırılacaktır.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesi sonunda yer alan Cunda Adası Tabiat Sit Alanı’nın koruma durumunun yeniden değerlendirilmesi sonucunda, korunması gerekli hassas alan olarak tescil ve ilan edilmesine karar verildi.

Ayrıca “Afyonkarahisar İli Çay ve Bolvadin İçme Suyu Arıtma Tesisleri Derneği” ile merkezi Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde bulunan “Doğal Kentler Derneği”nin kurulmasına karar verildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu