Haber

Çin, Ülke Dışından Gelebilecek Kovid-19 Varyantlarının Takibini Sürdürüyor

PEKİN, 27 Şubat (Xinhua) — Çin Gümrük Genel İdaresi yetkilileri, uluslararası yolcu uçuşlarındaki bazı Covid-19 kısıtlamalarının 8 Ocak’ta kaldırılmasından bu yana ülkedeki ilk XBB.1.9, XBB.1.9.1 ve XBL varyantlarıyla ilgili vakaların olduğunu söyledi. dahil olmak üzere 30 ithal Kovid-19 varyantı tespit etti.

Çin Gümrük Genel İdaresi yetkilisi Li Zhengliang Pazartesi günü düzenlediği basın toplantısında, gümrük idarelerinin ithalat olaylarını önlemek ve izleme ve alarm durumunu iyileştirmek için durumu izleyeceğini söyledi.

Li, gümrüklerin ülkeye giriş limanlarında Kovid-19 tedbir ve kontrol uygulamasını artıracağını ve ayrıca ülke dışından diğer virüslerin girişini engelleyici tedbirler alacağını bildirdi.

Yetkili, pandeminin devam etmesi ve virüsün mutasyona uğraması nedeniyle Çin’in ithal Kovid-19 varyantları ve diğer bulaşıcı hastalıklara karşı savunmada artan zorluklarla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Li, gümrük idarelerinin ithal Kovid-19 varyantlarının yanı sıra küresel salgınlar ve virüs mutasyonlarını yakından izlemek için sağlık yetkilileriyle birlikte çalışacağını sözlerine ekledi.

bulancakajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu