Haber

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İslahiye depreminde hayatını kaybedenlerin aileleriyle buluştu

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 6 Şubat depreminin yıl dönümünde, “Umarım tüm ülkemiz bir daha böyle acılar yaşamaz. Bize düşen, tüm önlemlerimizi alıp dayanıklı şehirler yaratmaktır.”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, depremin yıl dönümü dolayısıyla Gaziantep’in İslahiye ilçesine geldi. Konteyner kenti ziyaret eden Özel, depremde hayatını kaybedenlerin aileleriyle bir araya gelerek taziyelerini iletti. Özel, dualara eşlik ettikten sonra hayatını kaybedenlerin ailelerine sabır diledi.

Burada kısa bir açıklama yapan Özgür Özel, dayanıklı şehirler yaratmanın ve her türlü önlemi almanın herkesin görevi olduğunu belirterek, “Geçen yıl bu tarihte tüm millet olarak hep birlikte bunu aşmaya çalıştık. Bunu da doğru bulmuyorum. Böyle bir günde siyasete girdim, şok oldum.” Hayatını kaybeden tüm vatandaşlara Allah’tan rahmet diliyorum. Tedavi gören yaralılarımıza şifa diliyorum. Umarım tüm ülkemiz bir daha böyle acılarla karşılaşmaz. Bizim görevimiz tüm önlemlerimizi alıp dayanıklı şehirler yaratmak. Japonya’da çok büyük depremler oluyor ve kimsenin burnu bile akmıyor. “Halkımızın hayatı, Japonya’daki insanlarımızın hayatından bağımsız değildir. Dünyanın en güzel, en cesur, en yiğit insanlarının yaşadığı bu ülkede, her birimizin hayatına değer vermek zorundayız. Bunun için, Tüm siyasi partilerin üzerine düşeni yapması gerekiyor. Bir daha böyle acıların yaşanmamasını temenni ediyoruz.” Bugün Miraç Kandili, hepinizin bu mübarek gününü tebrik ediyorum. “Hepimize tekrar başsağlığı diliyorum” dedi.

Özgür Özel, ziyaretin ardından depremde hayatını kaybedenlerin mezarlarını ziyaret etti. Özgür Özel ve beraberindekiler dua ederek mezarlara karanfil bıraktı.

merkezefendi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu