Haber

Buca halkı bu kursları çok sevdi.

BUC’luların sosyal ve ekonomik hayata katılımını artırmaya yönelik projeler üreten Buca Belediyesi’ne ait Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi, vatandaşların uğrak noktası haline geldi. Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile açılan kurslara bir yılda 2 bin 500 kişi katılırken, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “Vatandaşlarımız için açtığımız hobi ve meslek kurslarımız aralıksız devam edecek” dedi.

Buca Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi’nin katılımıyla Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde açılan yemek, el sanatları, pilates, zumba, amigurumi oyuncak bebek yapımı, takı tasarımı, diksiyon ve pastacılık kursları vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Kurslarda boş zamanlarını keyifle değerlendirme fırsatı bulan kursiyerler, ürettikleri el sanatlarını da satarak ülke ekonomisine katkı sağlıyor.

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, kurslara gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirterek, “Vatandaşlarımızın hem ekonomik hem de sosyal hayata katılımını çok önemsiyoruz. Bu amaçla kurslarımız kesintisiz olarak devam edecektir.

“BAŞKAN ERHAN KILIÇ’A TEŞEKKÜR EDERİZ”

Kursiyer Raziye Demirel, kendilerine sunulan imkanlar için Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’a teşekkür etti. Yaptıkları el yapımı oyuncak bebekleri deprem bölgesine gönderdiklerini belirten Demirel, “Kursların ücretsiz olması bizim için büyük avantaj. Binamız güzel. Kurumumuz çok işlevsel. Ulaşım çok uygundur. Yeni bir çevre ediniyoruz. Aile bütçemize katkıda bulunuyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

“EV EKONOMİMİZE KATKI SAĞLIYORUZ”

Kursiyer Nurgül Nar, merkezde öğrendikleri sayesinde konut ekonomisine katkı sağladığını söyledi. Nar, “Burada amigurumi bebek yapımı eğitimi alıyoruz. Yaptığımız oyuncak bebekler dışarıda çok beğeniliyor. Sipariş verilir. Ev ekonomimize de katkıda bulunuyoruz. Kursların ücretsiz olması bizim için gerçekten çok iyi.”

“ŞEF OLMAK İSTİYORUM”

Aşçılık kursu öğrencilerinden Kerem Sucuoğlu, merkezde aldığı eğitimle bölümde aşçı olarak çalışmak istediğini söyledi. Melike Çetintaşoğlu da 10 yıldır özel departmanda muhasebeci olarak çalıştığını ve meslek hayatına aşçı olarak devam etmek istediğini dile getirdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberbeyoglu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu