Haber

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’tan yerinde inceleme

KATILIMCI idare unsuruyla Buca’daki tüm altyapı hizmetlerini şahsen yerinde koordine eden Buca Belediye Lideri Erhan Kılıç, Çamlıkule Mahallesi’nde yapılan çalışmaları ve mahallelinin taleplerine nazaran yapılan düzenlemeleri inceledi.

Buca Belediyesi kent genelinde sürdürdüğü sokak düzenleme çalışmalarından birini daha Çamlıkule Mahallesi’nde hayata geçirmişti. Çalışmalar kapsamında 242/35, 242/30 ve etrafındaki sokaklara kilit parke taşı döşemesi yapılarak yeni yollar açılırken mahalleye 100 araçlık yeni otopark alanı kazandırılmıştı.

Belediye Lideri Kılıç, çalışmaların yapıldığı alana giderek sokağın son halini inceledi. Yeni yapılan 100 araçlık fiyatsız otopark alanını ve yolları inceleyen Kılıç, ünite müdürlerinden çalışmalarla ilgili olarak bilgi aldı. Kılıç yaptığı açıklamada önümüzdeki periyotta Buca’da Fen İşleri çalışmalarının atağa kalktığı bir yıl olacağını belirterek “Asfalt çalışmaları, yeni yol çalışmaları, kilit parke döşenmesi, ücretsiz otopark alanları yapımı bu dönem önceliğimiz olacak” diye konuştu.

NELER YAPILMIŞTI?

Buca Belediyesi kentte gece gündüz demeden yaptığı yol ve otopark çalışmalarına süratle devam ediyor. Yaklaşan yağmurlar öncesi pek çok sokak yenilenirken sokak ortalarındaki araç yoğunluğunun önüne geçmek için yeni otopark alanları açılıyor. Belediye bu çalışmalarından birini daha Çamlıkule Mahallesi 242/35, 242/30 sokak ve etrafında gerçekleştirdi. Vatandaşlardan gelen istekleri kıymetlendiren Buca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü mahallede yol çalışması yaptı. Bu kapsamda 6 bin metrekare kilit parke taşı döşenerek yeni yol çalışması ve kaldırımlar yapıldı. Tekrar tıpkı alanda bin metrekare düzenleme yapılarak, vatandaşların fiyatsız olarak kullanabileceği 100 araçlık otopark yapıldı.

Sene başından beri kente 35 adet yeni otopark alanı kazandıran Buca Belediyesi yıl sonuna kadar bu sayısı 50’ye yükseltmeyi planlıyor. Bu kapsamda Fen İşleri Müdürlüğü, vatandaşlardan gelen istekleri göz önünde bulundurarak mesaisini sürdürüyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu