Ekonomi

Borsa İstanbul’da bugün iki hisse senedi için fiyat düzeltmesi yapılacak.

borsa istanbul A.Ş.’nin KAP’a bildirdiği fiyat ayarlamaları bugün temettü ve bedelsiz hisse ihraç eden 2 şirket için geçerli olacak. Fiyat düzeltmesine tabi olacak bu iki hisse Halk Gayrimenkul Yatırım İştiraki A.Ş.’ye devredilecektir. ( HLGYO) ve Yayla Agro Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. ( YYLGD ) beyan edildi. Fiyat ayarlamalarına ilişkin detaylar KAP açıklamasında açıklandı:

Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (HLGYO) Faaliyeti Nedir?

Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (HLGYO), Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapan bir şirkettir. Şirket gayrimenkul, gayrimenkul projeleri ve gayrimenkule dayalı haklara yatırım yapmak amacı ile kurulmuştur. Şirketin portföyünde ofis, konut, sanayi, ticaret ve turizm alanlarında faaliyet gösteren gayrimenkuller yer almaktadır. Şirketin merkezi İstanbul’da olup, HLGYO kodu ile Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

Yayla Agro Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (YYLGD) Faaliyeti Nedir?

Yayla Agro Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (YYLGD), Türkiye’de gıda ve bakliyat ürünleri üreten bir şirkettir. Şirketin faaliyet alanları arasında pirinç, mercimek, bulgur, hazır yemek, kuru fasulye, nohut, barbunya, bezelye, mısır, makarna, un ve irmik gibi ürünler yer almaktadır. Şirket 1996 yılında kurulmuş olup, merkezi Ankara’dadır. Şirketin Mersin’de pirinç ve mercimek işleme tesisi ve Ankara’da bulgur ve hazır yemek üretim tesisi olmak üzere iki fabrikası bulunmaktadır. 100’den fazla ülkeye ihracat yapan firma, Yayla, Bakliyat, Ala, Çiftçi Big Danem ve Yunus markalarıyla pazarda yer almaktadır.

Bu yazı ilk olarak Halkaarz.net sitesinde yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu