Yaşam

Beşiktaş’ta 19 Mayıs coşkusu

BeşiktaşBelediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Melike Şahin’in sahne aldığı gençlik konseri ile kutladı. 19 Mayıs’ta Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı’nda düzenlenen konsere Beşiktaş Belediye Başkanı İstek Akpolat da katılarak vatandaşların coşkusuna ortak oldu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Beşiktaş’ta coşkuyla kutlandı. Kutlamalar, sabah saatlerinde Beşiktaş Anadolu Lisesi’nde düzenlenen resmi törenle başladı. Daha sonra belediyenin ses enstrümanları ve bando ekibi tüm Gazi ilçesini gezdi. Mustafa Kemal ATATÜRK En sevdiği eserleri çaldı. Akşam tüm Beşiktaş’ın buluşma noktası Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı oldu. Saatler 19.00’u gösterdiğinde sahneyi ilk olarak ünlü DJ Lapstekin aldı. Performansıyla vatandaşları coşturan DJ’in ardından saat 21:00’i gösterdiğinde genç sanatçı Melike Şahin hayranlarıyla buluştu. Yoğun ilgi gören konserde Şahin, sevilen müziğini izleyicilerle birlikte seslendirdi.

“BEŞİKTAŞ, BÜYÜK LİDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK DEMEKTİR”

Konser öncesi sahne alan Beşiktaş Belediye Başkanı İş Akpolat, vatandaşların 19 Mayıs coşkusunu paylaştı. Akpolat, “Milli bayramlar en keyifli Beşiktaş’ta kutlanır. Çünkü Beşiktaş’ın birçok özelliği vardır. Beşiktaş, iki kıtanın birleştiği Kaptan-ı denizler, Barbaros Hayrettin şehridir. Ama Beşiktaş’ın en değerli özelliği Ulu Başkan Gazi’dir.” Mustafa Kemal ATATÜRK Yaşadığı, evinin olduğu, bütün Milli Mücadele’nin planlarını yaptığı yerdir. Bu yüzden Beşiktaş demek cumhuriyet, özgürlük, demokrasi demektir ama en önemlisi Beşiktaş demek Ulu Başkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk demektir. Bütün ümidim gençlikte, dedi Büyük Önder. Bize paha biçilemez sorumluluklar ve görevler verdi. Bu görevlerin en değerlisi bilgi ve tecrübemizi artırmaktır. Arttırdığımız bu bilgi ve birikimi ülkemiz için kullanmak ve Atatürk ilke ve inkılaplarını geleceğe, bize bırakılan bu güzel vatana taşımak olacaktır.”

Konserde sanatçı Melike Şahin’e Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat tarafından Tema Vakfı’na bağışlanan plaket takdim edildi.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

beylikovahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu