Teknoloji

Beklenen yeni ince PlayStation 5 için kafa karıştırıcı internet koşulları

Sony’nin yakında çıkacak PlayStation 5’inin küçültülmüş bir versiyonunu satın almayı düşünenler, konsolun yeni çıkarılabilir disk sürücüsünü taktıklarında şirketin onları izlediğini bilmelidir.

Twitter hesabı CharlieIntel, yeni Modern Warfare III PS5 slim paketinin görsellerini yayınladı. Görüntülerde yeni ve daha ince PlayStation 5’in disk sürücüsünün takılı olduğu görüldü ve olası çıkış tarihinin 10 Kasım olduğu belirtildi. Dikkatli Twitter kullanıcıları, kutunun alt kısmındaki ince yazıyı fark etti. Makale şöyle: ” Kurulum sırasında disk sürücüsünü ve PS5 konsolunu eşleştirmek için İnternet bağlantısı gereklidir.

Bu nedenle, PlayStation’ın yeni sürümü, disk sürücüsü önceden yüklenmiş olarak gelse bile, disk sürücüsünü konsolun kendisi ile eşleştirmek için bir internet bağlantısı gerektirir. Konsol iki versiyonda satılacak: 450$’lık Dijital Sürüm ve 500$’lık disk sürücülü versiyon. Şirket ayrıca sürücüyü 80 dolara farklı şekilde satıyor.

Sony’den gelen fotoğraflar, kullanıcıların sürücüyü takmak için konsolun yan plakalarından birini çıkarmaları gerekeceğini gösteriyor. Sony, kullanıcıların dışarı çıkıp konsollarına takmak için satış sonrası disk sürücüleri satın almalarından veya daha da kötüsü, cihazı tam yuvalara uyan başka bir modülle değiştirmeye cesaret etmelerinden endişe ediyor olabilir.

İlk kez konsol satın alacak olanların çoğu, yeni ince konsollarını ilk açtıklarında muhtemelen bir internet temasına sahip olacaklardır. Sorun yıllar sonra Sony’nin PS5 sunucularını kapatmasıyla ortaya çıkabilir.Bu gerçekleştiğinde, kullanıcılar disk sürücülerinin eski oyunları oynamasını etkinleştiremeyecektir.

Sony, kullanıcıların donanımıyla etkileşimi konusunda oldukça korumacı davranıyor. Sony’nin PS5’in piyasaya sürülmesinden sonra kullanıcıların daha fazla dahili depolama alanı eklemesine izin vermesi neredeyse bir yıl sürdü. 2020’de Wired, PS5’in disk sürücüsünün anakartla eşleştirildiğini bildirdi. Bu, farklı bir PS5’ten gelse bile konsolun herhangi bir yeni disk sürücüsünü tanımayı reddedeceği anlamına gelir.

Tüm modern konsol üreticileri donanımları konusunda son derece korumacıdır. Microsoft, Nintendo ve Sony, kullanıcıların donanımlarını değiştirip daha fazla oyun korsanlığından korktuklarını iddia ederek kendilerini Kaliforniya’da yaklaşan onarım hakkı yasa tasarısının dışında tutmayı başardılar. Elbette, yazıcılar ve bulaşık makineleri gibi cihazlarını duvar içine yerleştirmeyi deneyen başka birçok üretici de var ve bu, özellikle cihazlarını kendileri onarmak isteyenler için daha kötü bir kullanıcı deneyimine yol açtı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu