Haber

Babacan’dan Erdoğan’a meclis tepkisi: ‘FETÖ’den yöntem öğrendiler’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mayıs seçimleri öncesi düzenlediği mitinglerde Kemal Kılıçdaroğlu’nun montaj görüntülerini izlemesi üzerine “Kılıçdaroğlu, Kandil’de halkla video çekti. Ama montaj ama şu değil” sözlerine muhalefet liderleri tepki gösterdi.

KRT TV’de Selen Yalaz’ın sunduğu “Başka Bir Açı” programına konuk olan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, hükümeti saçma sapan siyaset yapmakla suçlayarak, “Video hack’leri, algı operasyonları… Bunların hepsi FETÖ’dür” dedi. 28 Şubat zihniyetinin tekniğidir. FETÖ’den de yöntem öğrendiler, 28 Şubat’tan da yöntem öğrendiler. Yalan siyasetinde o yöntemleri vahşice kullanıyorlar” dedi.

Babacan, “Hükümet son haftalarda yalan siyasetine başladı. Onbinlerce kişinin bulunduğu miting alanında Cumhurbaşkanı büyük led ekranda video gösteriyor.

‘İftira ve komplo ayağına dolandı’

Başkan Yardımcısı Adayı ve İBB Lideri Ekrem İmamoğlu da sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan canlı yayında Kemal Kılıçdaroğlu’nun mitinglerde millete gerçek diye gösterdiği videonun montaj olduğunu itiraf etti. Bir Müslümana asla yakışmayan bu iftira ve kumpas kampanyası. , ayakları birbirine dolanmıştır.Bu milletin ahlakı, vicdanı ve basireti montaja, iftiraya ve kumpasa izin vermeyecektir.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu