Haber

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu’yu ağırladı

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’nın konuğu Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Güçlü oldu.

Rektör Prof., üniversiteler arası iş birliğini ve akademik bağları güçlendirmeyi amaçlayan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ömer Çomaklı, iç ve dış paydaşlarla bağların güçlendirilmesine önem verdiklerini ve bu kapsamda Prof. Dr.

Akademik iş birliği ve bilgi paylaşımının üniversitelerin gelişimine katkı sağladığını belirten Rektör Çomaklı, şöyle konuştu: “Kurumlar arası işbirlikleri göreve geldiğimiz günden bu yana önem verdiğimiz alanlardan biri oldu. Bu doğrultuda ortak çalışmalar yürüttük. Birçok kamu kurumu ve özel kurum temsilcileriyle çalışmalar yürütüyoruz. Bugün Necmettin Erbakan Üniversitesi’ni ağırlıyoruz.” “Rektör Prof. Dr. Cem Güçlü ile başta ülkemiz yükseköğretimi olmak üzere üniversitelerimizin yaptığı çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Bu niyetle değerli mevkidaşımıza nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum, “dedi.

Erzurum’un Konya ile benzer anlamlar taşıdığını, tarihi, kültürü ve bilime katkısıyla büyük değer taşıdığını belirten Rektör Zorlu, Erzurum’un en önemli değerlerinden biri olan Atatürk Üniversitesi’nde bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. bu şehir. Prof., yeni kurulmalarına rağmen önemli başarılara imza attıklarını belirtti. Dr. Zorlu, “Birçok işbirliği ve ortak çalışma alanı yaratarak kurumlar arası bağlantılara katkı sağlıyoruz. Bu bağlamda Atatürk Üniversitesi ile bağlarımızı güçlendirmekten memnuniyet duyuyoruz.”

Ziyaret sırasında her iki rektör de bu fikir alışverişlerinin üniversiteler arasındaki akademik ve kültürel bağları güçlendireceğini ve öğrencilerin eğitim deneyimlerini zenginleştireceğini vurguladı. – ERZURUM

kusadasi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bakırköy evden eve nakliyat
Başa dön tuşu