İş

Allianz Türkiye’nin start-up’larla yenilikçi iş modelleri geliştirdiği HackZone Açık Sigorta Programı’nın 3. Dönemi tamamlandı.

Allianz Türkiye’nin start-up’larla yenilikçi iş modelleri geliştirme hedefiyle üçüncü kez düzenlediği HackZone Açık Sigorta Programı’nın kazananları belli oldu. ‘İklim değişikliği ile mücadele’ kategorisinde ise 3pmetrics birinci oldu.

Yeni nesil sigortacılığın öncüsü Allianz Türkiye, start-up’larla birlikte yenilikçi iş modelleri geliştirmek amacıyla hayata geçirdi. HackZone Açık Sigorta Programı Üçüncüsü tamamlandı. Sektörde öncü iş modellerini ve projeleri destekleme vizyonu doğrultusunda API’lerini (Application Interface Programs) hizmete açan Allianz Türkiye, programa başvuran 30’un üzerinde start-up’a altı hafta boyunca mentorluk, veri ve eğitim desteği verdi. uzman mentorlar. . Allianz Türkiye’nin girişim hızlandırma ve kurumsal inovasyon ortağı Hackquarters iş birliğiyle hayata geçirilen programa katılan start-up’lar, “İklim değişikliği ile mücadele”, “Finansal danışmanlık ve varlık yönetimi alanında yeni iş fırsatları ve dijital çözümler” ve “Yeni mobilite ekosisteminde mikromobilite”. (Mikromobilite) kullanımı ve araba paylaşımında ‘anlık sigorta çözümleri’ temaları üzerinde çalıştı.

HackZone Açık Sigorta Programı’nın birincisi ve 100.000 TL’lik para ödülünün sahibi kurum, işletme, faaliyet veya tarımsal faaliyetlerin ISO 14064 standartlarının karbon ayak izini hesaplamasını, raporlamasını ve analiz etmesini sağlayan yazılım altyapısı 3pmetrics oldu.

Wyseye, ikinci , Hasar fotoğraflarını saniyeler içinde analiz ederek hasar sürecinin insan müdahalesi olmadan en kısa sürede sonuçlanmasını sağlayan bir sistem geliştirdi ve 75.000 TL nakit para ödülü kazandı. “İklim değişikliği ile mücadele” kategorisinde yine start-up’lardan biri olan Laska ,Yenilikçi, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir üretim yaklaşımlarıyla, ömrünü tamamlamış lastikleri ileri teknolojiye dönüştüren yüksek teknoloji çözümleriyle program üçüncüsü olarak 50 bin lira para ödülü aldı.

Pincident, Magnus ve Finso ise yüzlerce start-up’ın incelenmesi sonucunda HackZone Demoday etkinliğinde sunum yapmaya hak kazanan 6 finalist girişim arasında yer aldı. Allianz Türkiye Pazarlama ve Dijital Sigortacılık Genel Müdür Yardımcısı Onur Kırcı Ödül töreninde yaptığı konuşmada; “Allianz Türkiye olarak, üç yıldır düzenlediğimiz açık inovasyon programı HackZone ile sektördeki inovatif projeleri desteklerken, start-up ekosistemine katkı sağlamaya ve dijital sigorta ekosistemi oluşturma hedefimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz.” dedim.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu