Haber

Akşener: “Mansur Beni Yavaşça Sofraya Dönmeye İkna Etti”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Millet İttifakı’nda yaşanan cumhurbaşkanlığı adaylığı krizinde kendisini yeniden masaya dönmeye ikna eden kişinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş olduğunu açıkladı.

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28. Milletvekili Seçimlerine sayılı günler kala liderlerin seçim turları devam ediyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bugün Sinop’taydı.

Dolu altında vatandaşlara seslenen Akşener, şunları söyledi: “Sinop emekli bir şehir. 7500’e kadar emekli maaşlarında 5500 yer açmışlar, aslında asgari fiyat olması gerekirdi. 6500 lira alanlar 7500 lira oldu. İktidara gelir gelmez o farkı gidereceğiz. Bu ilk. İkincisi, ayda 100 bin öğretmen atayacağız. 3600 ek göstergede ortaya çıkan adaletsizliği düzelteceğiz. 2020 ve öncesinde soru çalarak mağdur olan KPSS mağdurlarının mağduriyetlerini gidereceğiz. Bu haram düzeni hep birlikte değiştireceğiz.söz konusu.

“O masaya jet hızıyla beni ikna eden Mansur Yavaş’tı”

Akşener, kalabalığın ‘Başbakan Meral’ sloganları atmasının ardından şunları söyledi:

‘Ücretsiz değil, oylarınızı kullanmalısınız. Kimseyle pazarlık yapmadan bu ucube sistem değişecek ve ben başbakan olacağım. Bildiğiniz gibi Mansur Yavaş Bey ve İmamoğlu Bey’in de bu sistemde olmasını kesinlikle istiyordum. Yani bir masa ile ilgili bir sorun vardı. Mansur Bey ve Ekrem İmamoğlu geldi. Şahsım adına bir talebim olmadığı anlaşılınca ikisini de etkili ve yetkili Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığına getirdik. Beraber imzaladık.

Bir televizyona gittim. İlgili arkadaşımız televizyonda ‘Sen nasıl oturdun o masaya? Beni o masaya jet hızıyla ikna edenin Mansur Yavaş olduğunu söyledim. Kendisi Angaralı, Beypazarı doğumlu. Bu iki belediye başkanıyla birlikte hem biz hem de Sn. Kılıçdaroğlu, haram yemeden sosyal devleti ortaya koyarak, adaleti sağlayarak, demokrasi ve hukukun üstünlüğünü sağlayarak, gençlerin gelecek hayallerini yeniden inşa ederek önce seçimi kazanacağız, sonra bu canavar sistemden kurtulacağız. birlikte.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu