Haber

Aksaray’da Helikopter Destekli Trafik Kontrolü

Aksaray’da jandarma ekipleri, ilçe ve belde yollarında helikopter destekli incelemelerde havadan trafik kural ihlallerini tespit ederken, yolda bulunan ekipler ise yerden inceleme yaptı.

Trafik kazalarının, can kayıplarının ve yaralanmaların önlenmesi için çeşitli çalışmalar yürüten İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube ekipleri, Aksaray’da kapsamlı uygulama ve kontroller gerçekleştiriyor. Çalışmalar kapsamında Trafik Jandarma ekipleri, kent genelinde ilçe ve belde yollarında helikopter destekli kontroller gerçekleştirdi. Yollarda sürücüleri havadan takip eden trafik jandarması, sürücülerin ihlallerini havadan tespit ederek yolda görevli ekiplere bildiriyor. Araç kullanırken telefon kullanma, emniyet kemeri takmama, hız ihlalleri, uygunsuz şerit kullanımı, yanlış şerit değiştirme, yanlış durma ve park etme, ağır araçların uygunsuz şerit kullanımı, yakın takip ve kavşaklara yaklaşırken yavaşlama gibi kural ihlalleri tespit edildi. helikopterle havadan. İcra noktalarına plakaları bildirilen sürücüler jandarma ekipleri tarafından durdurularak uyarıldı ve cezai işlem uygulandı.

İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada, “Trafik kazalarının en aza indirilmesi, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahat etmesinin sağlanması amacıyla denetim faaliyetlerimiz hassasiyetle devam edecektir.” denildi. -AKSARAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu