Ekonomi

Akbank, görme engelli müşterilerine engelsiz bankacılık hizmeti sunuyor

Akbank, kapsayıcı bankacılık unsuru doğrultusunda müşterilerine eşit hizmet sunmak için BlindLook ile iş birliği yapmıştır. Bu kapsamda BlindLook’un özgürlük teknolojisi olarak adlandırdığı ses simülasyon teknolojisi ile daha fazla görme engelli kişi Akbank Portatif ve İnternet’i rahatlıkla kullanabilecektir.

Bankacılık hizmetlerinden tüm müşterilerinin eşit şekilde yararlandığını vurgulayan Akbank, görme engelliler için teknolojiler geliştiren sosyal girişim BlindLook ile değerli bir iş birliğine imza atmıştır. BlindLook’un özgürlük teknolojisi olarak adlandırdığı Ses Simülasyonu, iş ve hizmetleri görme engelli bireyler için erişilebilir kılmakta ve görme engelli bireylerin dijital iş ve servisleri yardıma ihtiyaç duymadan bağımsız olarak kullanabilmelerini sağlamaktadır. Ekran okuyucu programlarla uyumlu çalışan bu teknoloji, görme engelli kullanıcıları Akbank’ın Mobil ve İnternet uygulamalarını kullanırken izlemeleri gereken adımlar konusunda bilgilendirir ve yönlendirir. Bu yönlendirmeler sayesinde Akbank’ın online platformlarına özgürce erişebilen kullanıcılar, ürün ve hizmet seçenekleri arasında özgürce gezinebilmektedir.

İşbirliği hakkında konuşmak Akbank Bireysel Bankacılık ve Dijital Analizden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce , şu açıklamayı yaptı: “Akbank olarak sürdürülebilirlik unsurunu kurum kültürümüzün yapı taşlarından biri olarak görüyoruz. Sürdürülebilirlik stratejilerimizin ana alanlarından biri İnsan ve Toplum’dur. Çeşitlilik ve kapsayıcılık yaklaşımımız çerçevesinde aksiyonlarımızı artırmaya devam ediyoruz. Tüm müşterilerimizin bankacılık hizmetlerine eşit fırsatlarla ulaşabilmesi bizim için çok değerli. Görme engelli müşterilerimizin bankacılık işlemlerini özgürce yapabilmeleri için BlindLook ile iş birliği yaptık. Bu kapsamda BlindLook’un özgürlük teknolojisi olarak adlandırdığı ses simülasyon teknolojisi ile daha fazla görme engelli müşterimizin Akbank Portatif ve İnternet’i rahatlıkla kullanacağını düşünüyoruz. Eyebrand sertifikalı bir marka olmaktan gurur duyduğumuzu belirtmek isterim”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu