Haber

Adana 10. Uluslararası Veteran Masa Tenisi Turnuvası Başladı

Çukurova Üniversitesi ve Gençlik ve Sporİl Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Adana 10. Uluslararası Veteran Masa Tenisi Turnuvası başladı.

Çukurova Üniversitesi Sakıp Sabancı Spor ve Tribün Sarayı’nda düzenlenen turnuvaya 11 ülke ve 41 ilden 280 sporcu katılıyor.

Adana Vali Yardımcısı Mustafa Yiğit, turnuvanın açılışında yaptığı konuşmada, futbol, ​​voleybol, kürek ve tenis gibi branşlarda uluslararası sporcu yetiştiren Adana’da böyle bir turnuva düzenlenmesinin çok uygun olduğunu söyledi.

Sporun her yaşta teşvik edilmesi gerektiğini ifade eden Yiğit, “Anladığım kadarıyla veteriner hekimliği giderek yaygınlaşıyor. Çünkü insanlar aktif bir yaşam, iyi, sağlıklı ve uzun bir yaşam istiyor. Bunun yolu da veteriner hekimlikten geçiyor. spor yoluyla.” söz konusu.

Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Petra Sörling, turnuva ortamının çok keyifli olduğunu belirterek, tekrar Adana’ya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Turnuvada forma giyen Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Celal Sami Tüfekci, aynı zamanda federasyon lider danışmanı olduğunu ve ligde profesyonel olarak çalıştığını anlattı.

Tecrübeli bir sporcu olduğunu kaydeden Tüfekci, “Burada da amacımız önce gruptan çıkmak, sonra kuraya göre gidebildiğimiz kadar ileri gitmek” dedi. söz konusu.

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Tüfekci, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Lideri Oktay Çimen ve Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu Lideri Petra Sörling ve usta masa tenisçisi Pia Toelhoj ikili şov maçı yaptı.

55 hakemin 38 masada görev yaptığı turnuva yarın sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu