Haber

23 Nisan Çocuk Özel Oturumu TBMM’de Yapıldı

23 Nisan Çocuklara özel oturum

ANKARA – Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 23 Nisan Çocuk Özel Oturumu gerçekleştirildi.

TBMM Genel Kurulu’nda 23 Nisan Çocuk Özel oturumu gerçekleştirildi. Şentop, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop’un başkanlığında düzenlenen Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda bir konuşma yaptı.

Ülke ve dünya çocuklarının gününü kutlayan Şentop, Çocuk Meclisi’nin yılda bir değil daha fazla toplanmasını önerdi. Şentop, “Bu sıra ve kürsülerin asıl sahibi sizsiniz. Biz geleceğimizi size emanet ettik. Siz de bu sıra ve kürsüleri o geleceği hazırlamak için emanet ettiniz” dedi.

Daha sonra Şentop, koltuğunu 60. Yıl Ortaokulu 5/İ sınıfı öğrencisi Medine Karakışla’ya devretti. Katip üye olarak Muazzez Karaçay İlkokulu 2/F sınıf öğrencisi Belgin Doğan ve Gaziosmanpaşa İlkokulu 3/A sınıf öğrencisi Hasan Ali Yerli önerildi.

23 Nisan’ı büyük bir coşkuyla kutladıklarını belirten Karakışla, dünyada ilk ve tek bayramın hediye edildiği ülkenin çocuğu olmaktan gurur duyduğunu belirterek, “Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız değil. sadece Genel Kurul salonunu açtı, Meclisi bizim için oyun bahçesine çevirdi.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Depremin gölgesinde kalsa da Çocuk Bayramını büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

Kürsüden söz alan Dedeman İlkokulu 4/A sınıfı öğrencisi Demir Nurver, dünyanın canlı olduğunu ve tertemiz bir dünya bırakmanın kendilerinin sorumluluğunda olduğunu belirtti.

Genel Kurul Salonu’ndaki 600 koltuk, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle Ankara’da eğitimlerine devam eden 134 çocuğun, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle deprem bölgesinden 100 çocuğun, Ankara’nın çeşitli ilçelerinden çocukların daveti ile doldu. Milli Eğitim ve TBMM Bahçesinde çocuklarla Çocuk Bahçesi Bilim Şenliği etkinliği.

viransehirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu